Realme GT 6, güçlü özellikleriyle dikkat çekiyor

Realme‘nin Çin pazarı için Realme GT Neo 6 serisi üzerinde çalıştığına dair haberler var. GT Neo 6 SE ve GT Neo 6 modellerinin sırasıyla Snapdragon 7+ Gen 3 ve Snapdragon 8s Gen 3 yonga setlerine sahip olacağı belirtiliyor. SE modelinin model numarası henüz ortaya çıkmamışken, GT Neo 6’nın RMX3850 model numarasına sahip olacağı söyleniyor. Ayrıca, GT Neo 6’nın küresel versiyonunun RMX3851 model numarası ile piyasaya sürüleceği söylentileri var. Son gelişmelerden birinde, RMX3851 varyantı Endonezya’nın SDPPI sertifikasyon veri tabanında görüldü. İlginç bir şekilde, cihazın küresel pazarda farklı bir isimle satışa sunulacağı ortaya çıktı.

Indonezya’da Realme GT 6 ismiyle piyasaya sürülecek olan bu cihaz, aynı zamanda FCC ve CB Test sertifikasyon platformlarından da onay aldı. FCC sertifikasyonu, cihazın Realme UI 5.0 üzerinde çalışacağını ve SuperVOOC hızlı şarj teknolojisini destekleyeceğini ancak kesin şarj hızını belirtmediğini gösteriyor. Ayrıca her iki sertifikasyon da cihazın 2,680mAh (nominal değer) çift hücreli bir bataryaya sahip olacağını gösteriyor. FCC listelemesinde ise cihazın tipik değer olarak 2,750mAh olduğu belirtiliyor. Bu, cihazın 5,500mAh çift hücreli bir bataryayla çalıştığı anlamına geliyor. FCC sertifikasyonuna göre Realme GT 6’nın boyutları 162 x 75.1 x 8.6mm ve ağırlığı 199 gram olarak ölçüldü.

Realme GT 6, güçlü özellikleriyle dikkat çekiyor

RMX3851 model numaralı cihaz daha önce Geekbench ve AnTuTu’da görülmüştü. Geekbench listelemesi, cihazın Snapdragon 8s Gen 3 yonga seti, 16 GB RAM ve Android 14 ile donatılacağını ortaya koydu. AnTuTu’da ise 1,846,775 puanla tespit edildi. Ayrıca cihazın Hindistan ve Avrupa’da da sertifikalandırıldığı belirlenmiş, bu da cihazın birden fazla pazarda piyasaya sürüleceğini gösteriyor.

Bu arada, Poco F6‘nın da Snapdragon 8s Gen 3 yonga setiyle geleceği açıklandı. Bu durum, F6’nın küresel pazarda Realme GT 6 ile rekabet edeceğine işaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x